Estetic

Pocenie się jest jednym z najważniejszych sposobów utraty ciepła przez organizm. Osoby z nadmierną potliwością wydzielają pot w ilości znacznie większej niż jest to potrzebne do kontrolowania temperatury ciała.

BOTOX jest zalecany w leczeniu miejscowej nadmiernej potliwości pach, dłoni i stóp w przypadku niepowodzenia innych metod terapii.

BOTOX jest lekiem podawanym w niewielkich dawkach do skóry w miejscach objętych nadmiernym wydzielaniem potu. Jest zalecany w leczeniu nadmiernej potliwości określonych okolic ciała. Przez wiele lat BOTOX był stosowany w terapii kurczu mięśni oczu, twarzy i szyi. Ponadto, BOTOX znalazł zastosowanie w leczeniu kurczu mięśni u dzieci z porażeniem mózgowym.

BOTOX jest to doskonale oczyszczony preparat białka - toksyny botulinowej typu A - uzyskiwanej z bakterii Clostridium botulinum. Kontrolowany wzrost tych bakterii jest możliwy dzięki nowoczesnym metodom hodowli. Przy użyciu bardzo cienkiej igły, lekarz wstrzykuje małą objętość (0.1-0.2 ml) roztworu BOTOX w 10-15 miejsc oddalonych od siebie o 1 cm, pokrywając równomiernie okolicę obu pach. Niekiedy korzysta się z barwnika, który umożliwia zidentyfikowanie tych miejsc, w których wydzielanie potu jest największe i które powinny być nakłuwane. Sesja leczenia trwa około 30 minut. Po wstrzyknięciu do skóry niewielkiej dawki, preparat blokuje działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu.

Efekty leczenia

Odpowiedź na leczenie preparatem BOTOX wykazuje indywidualne różnice. Z badań klinicznych wynika iż, wytwarzanie potu zmniejszyła się o 87% po tygodniu od leczenia. Ponadto, u 93,8% pacjentów objętość potu maleje co najmniej o połowę. Kolejna sesja leczenia preparatem BOTOX może być przeprowadzona po wygaśnięciu efektu poprzedniej, co następuje średnio po 7 miesiącach.

zobacz również:
Wygładzanie zmarszczek mimicznych przy użyciu preparatu BOTOX ®


Rejestracja telefoniczna:
+48 504-948-320
+48 504-948-315
+48 91 434-42-64

© 2008- IFG Design. All rights reserved.